Centar

Ravnatelj Rosić održao predavanje učenicima KŠC-a i Behram-begove medrese na temu "Kršćanstvo"

Da su mir i tolerancija drugoga i drugačijega itekako mogući, dokazao je današnji susret učenika KŠC ''Sv. Franjo'' i učenika Behram-begove medrese. Naime, vlč. mr. Vlatko Rosić u amfiteatru Centra održao je predavanje na temu Kršćanstvo. Ravnatelj Rosić predavanje je obogatio i nizom fotografija što je zasigurno pridonijelo lakšem razumijevanju i vizualiziranju informacija. Nakon iscrpnoga predavanja učenici su mogli postavljati pitanja i dublje se involvirati u samu temu. Kako je cilj svih nas osigurati mirnu sutrašnjicu, jasno je zašto se održao susret. OMS Tuzla planirao je ovakav vid suradnje kako bi se pripadnici različitih religija bolje upoznali te kako bi se istinski ukorijenilo poštovanje prema onima koji su stasali u različitim tradicijama. Stotinjak učenika pažljivo je slušalo predavanje i na koncu bogatiji, ako ne iskustveno, a ono zasigurno informativno, pokazatelj su da je mirno i sigurno društvo ne samo moguće nego i neophodno.

Galerija: