Održano predavanje u okviru projekta ''Umjetnošću do zdrave zajednice''

Dramska sekcija Opće gimnazije pod vodstvom profesorice Ivane Milosavljević osmislila je projekt "Umjetnošću do zdrave zajednice" koji je financijski podržan od strane Fondacije tuzlanske zajednice. Prva aktivnost navedenoga projekta podrazumijevala je anketiranje učenika o poznavanju različitih vrsta opojnih droga i njihovom štetnom utjecaju. Nakon toga u školskom amfiteatru upriličeno je prvo predavanje na temu ''Ovisnosti''. Predavači su uposlenici MUP-a TK, tj. inspektor Sadmir Burgić te učenici Mješovite srednje škole Živinice pod vodstvom pedagoginje Lejle Burgić. Učenici iz MSŠ Živinice Almedina Aljić, Elnur Selić i Deni Trumić su kroz prezentaciju ''Štetno dejstvo nargile na psihofizičko zdravlje učenika'' i prigodan školski film predstavili svoj dvogodišnji rad s organizacijom MIOS te se osvrnuli na važnost prevencije ovoga narkotika u našoj zemlji.